Menu
Najświeższe wpisy
- ISE 2017: Panasonic zaprezentował nowe projektory oraz rozwiązania Digital Signage
- Nowe projektory Sony z serii E: duża jasność i pełny zestaw funkcji
- Panasonic zapowiada nowości podczas targów ISE 2017
- ISE2016 Premiera superjasnego projektora laserowego Panasonic
- Najnowsza oferta Panasonic zaprezentowana podczas ISE 2016
Projektory
Warto odwiedzić
Na skróty
Linki
Relacja ISE2014 - Epson
16 of marzec 2014
Stoisko Epsona chciałem odwiedzić z dwóch powodów: po pierwsze jest to jeden z wiodących producentów projektorów, po drugie już przed targami Epson reklamował swój projektor interaktywny sterowany palcem (o czym już pisałem wcześniej). Stoisko Epsona było jak zwykle dość spore i zobaczyć na nim można było oprócz wspomnianego EB-595wi także inne nowości: interaktywne projektory EB-1400wi, EB1410wi oraz nową linię projektorów instalacyjnych EB-G6000.
Oczywiście Epson konsekwentnie trzymając się swojej strategii marketingowej pokazywał „wyższość” swoich projektorów 3LCD nad projektorami DLP konkurencji. Na specjalnie zaaranżowanym ekranie można było zobaczyć porównanie Epsona z projektorem Benq (oczywiście z zaklejonymi oznaczeniami marki i modelu). Cóż, jak to mówią, „nie ładne to co ładne, tylko , co się komu podoba”. Kwestia wyższości Epsona jest wg mnie mocno dyskusyjna.
Co prawda oczywiście kolory wyświetlane przez projektor z lewej strony (Epson) były oczywiście znacznie lepsze (darmowe kolory w LCD), to kwestia dwukrotnie jaśniejszego obrazu nie jest już tak jednoznaczna. Była co prawda widoczna pewna różnica, natomiast nie mam pewności czy wynikała ona tylko i wyłącznie z różnicy między zastosowanymi w obu projektorach technologiami , czy też np. z „odpowiedniego” ustawienia parametrów obrazu, czy też różnicy w stanie żarówek lub jasnościach obu urządzeń, itp., itd. Różnica faktycznie była, jednak nie była tak drastyczna, jak reklamował ją Epson.
Przejdźmy zatem do projektora EB-595wi, który Epson reklamował przed targami w Amsterdamie jako nowinkę techniczną. Urządzenie działa fajnie, ładnie świeci, wygodnie się je obsługuje. Było pokazywane w kilku miejscach stoiska w różnych potencjalnych zastosowaniach: a to jako tradycyjna tablica interaktywna, a innym razem jako narzędzie na desce kreślarskiej projektanta.
Fajne, wygodne w obsłudze, z pewnością przyjmie się na rynku. Wyglądało na wyjątkowe, do momentu odwiedzenia stoisk konkurencji…. Jak się okazało, tuż obok Benq prezentował również swoje projektory fingertouch, a później widziałem je jeszcze w Hitachi.
W tym miejscu należy przypomnieć, iż idea projektorów sterowanych palcem nie jest taka nowa i nie wymyślili jej producenci, którzy prezentowali w tym roku projektory na targach ISE 2014. Otóż zasadę skanowania obrazu z projektora i jego sterowania za pomocą palca wymyśliły firma Funai wraz z Nippon Signal już w 2009 roku. Swoje rozwiązanie prezentowały na targach CEATEC JAPAN 2009 w październiku 2009 roku.
Seria EB-G6000 to nowe urządzenia instalacyjne Epsona o rozdzielczościach XGA, WXGA i WUXGA i jasnościach w zakresie 4500-7000 Ansilumenów w obudowie o masie mniejszej niż 10 kg (w sumie 8 modeli). Wszystkie modele mają zaimplemontowane funkcje projekcji na krzywych i sferycznych powierzchniach oraz możliwość korygowania i obracania każdego narożnika obrazu oddzielnie. Ponadto są przystosowane do pracy 360 stopni, co sprawia, że nie ma dla nich różnicy, czy wyświetlają na suficie, podłodze lub na ścianie. Z nowinek technicznych – są wyposażone w złącze HDBaseT.
1 Komentarz
Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL
Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.
2querulous…
…
Trackback od 2supervisors — 13/01/2022 @ 01:49