Menu
Najświeższe wpisy
- ISE 2017: Panasonic zaprezentował nowe projektory oraz rozwiązania Digital Signage
- Nowe projektory Sony z serii E: duża jasność i pełny zestaw funkcji
- Panasonic zapowiada nowości podczas targów ISE 2017
- ISE2016 Premiera superjasnego projektora laserowego Panasonic
- Najnowsza oferta Panasonic zaprezentowana podczas ISE 2016
Projektory
Warto odwiedzić
Na skróty
Linki
Optoma na ISE2013 - relacja
18 of luty 2013
Przedstawiamy poniżej krótkie info o tym, co działo się na stoisku Optomy w Amsterdamie:
“Wszystkim, którzy nie dali rady być na ISE w tym roku i odwiedzić naszego stoiska polecam krótką relację wideo (po angielsku).
Zaprezentowaliśmy kilka bardzo ciekawych naszych rozwiązań. Sztandarową instalacją była projekcja na zakrzywionym ekranie o wymiarach aż 2×10m. Do projekcji wykorzystano 4 dwulampowe projektory EH7500 a perfekcyjne złączenie obrazów uzyskano dzięki zaawansowanym funkcjom edge blending jakie oferują urządzenia Calibre HQView520. Optoma współpracuje z Calibre, czego efektem jest linia tych urządzeń (Optoma by Calibre) specjalnie dostosowanych i dedykowanych do naszych projektorów instalacyjnych.
Kolejnym ciekawym przykładem była instalacja również z wykorzystaniem EH7500, demonstrująca możliwości projektora oraz zaawansowane funkcje warpingu skalera Optoma by Calibre HQView530 - EH7500 świecił na bardzo zakrzywiony, walcowaty ekran. Wkrótce premierę będzie miał model EH7700 o jasności 7000 ANSI lumenów, rozdzielczości WUXGA, również dwulampowy jak EH7500. Dostępne będą dwa kolory obudów czarny i biały.
Z zapowiadanych maszyn bardzo ciekawą propozycją będzie też projektor WUXGA o jasności 4800 ANSI lumenów, z wymiennymi obiektywami (std, krótki, długi - wszystkie z lens shiftem).
Zaprezentowaliśmy także rozwiązanie do pasywnego 3D z wykorzystaniem jednego projektora 3D Ready. Do projekcji wykorzystany był projektor EW775, filtr zmienno-polaryzacyjny Volfoni oraz zwykłe okulary pasywne 3D.
Pokazaliśmy możliwości zastosowania LED-laserowych, krótkoogniskowych projektorów (ZW212ST - 2500 ANSI lumenów, WXGA) nie tylko do edukacji, ale także do instalacji muzealnych czy Digital Signage. Dzięki wbudowanym media-playerom i żywotności źródła światła rzędu 20 000h to znakomita propozycja do takich właśnie aplikacji.
Z kategorii LEDowej zaprezentowaliśmy dwa modele ML1000 o jasności 800 ANSI lumenów oraz ML550 o jasności 500 ANSI lumenów, oba w rozdzielczości WXGA. Świetne narzędzia do biznesu, rozrywki, również nadające się do mniejszych instalacji w muzeach za sprawą wbudowanych mediaplayerów.
W segmencie edukacyjnym pokazany był najnowszy model ultra short throw EW695UT - aż 3500 ANSI lumenów, WXGA. Jest również jego odmiana z wbudowaną funkcją interaktywną (EW695UTis).
Bardzo ciekawym rozwiązaniem była również instalacja z wykorzystaniem mappingu do zastosowań reklamowo-informacyjnych. Projektor EH2060 (4000 ANSI lumenów, full HD) świecił na ekran Brand będący wyciętym napisem, na nim wyświetlane były treści plus logo z wykorzystaniem oprogramowania Inqubative. Wygądało to naprawdę interesująco.
Będzie się więc sporo działo w kategorii instalacyjnej i nie tylko. Rodzi się coraz więcej koncepcji, warto więc przyjrzeć się uważnie naszym maszynom i wpisywać do instalacji - świetne produkty i w dobrych cenach…
Wkrótce informacje o nowościach i zmianach w ofercie.”
Dziękujemy za materiał Piotrowi Wierzbickiemu z Optomy
Brak komentarzy
Jeszcze nikt tego nie skomentował.
Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL
Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.